Упевнені, що всіх, хто любить свічки, так як любимо їх ми, завжди турбує питання, як можна повторно використати керамічні, скляні чи інші форми для свічок. Адже вони, зазвичай, неймовірно красиві, а ще ж з ними пов’язані спогади, солодкі миті чи навіть маленькі традиції. То ж ми вирішили вам допомогти і створили невеличкий гід з корисними порадами та цікавими ідеями для “другого життя” форм для свічок.

Отож цей день настав – ваша улюблена свічка догоріла до кінця. Все, що лишається від неї, це певна кількість воску на дні, невеличкий ґнотик з тримачем, та власне сама форма чи контейнер. Перш за все, баночку для свічки потрібно повністю очистити. І є кілька способів як це можна легко зробити.

Як очистити форму від воску чи парафіну

Метод низьких температур
Спочатку контейнер із залишками воску потрібно помістити на кілька годин у морозильну камеру. Після того, як він застигне, за допомогою ложки чи іншого схожого предмета, обережно вийміть залишки воску. Далі змочіть паперовий рушник теплою водою і добре протріть внутрішню частину форми. Це хороший метод для свічок, які були виготовлені з парафіну чи бджолиного воску.

Метод високих температур
Від залишків воску чи парафіну можна позбутися й методом високих температур. Для цього потрібно наповнити миску окропом і помістити в нього баночку для свічок на кілька хвилин. Тепло від окропу розплавить віск, який залишився на внутрішніх стінках форми. Як тільки віск розм’якне, обережно вийміть контейнер з води і протріть його паперовим рушником.

Метод звичайного миття
Це найпростіший спосіб і добре працює для свічок, виготовлених з воску з низькою температурою плавлення, таких як, наприклад, соєвий віск. Спочатку видаліть якомога більше залишків воску, використовуючи ложку чи щось подібне, але так, щоб не пошкодити форму. Потім просто наповніть її гарячою мильною водою, дайте постояти хвилину, а тоді очистіть внутрішню частину форми від воску. Потім форму протріть паперовим рушником.

Існують також деякі застереження, про які слід пам’ятати при очищенні форм.

  • Якщо ви не впевнені у міцності контейнера, то ми рекомендуємо використовувати метод звичайного миття – це повільніше, але у вас менше шансів пошкодити улюблений контейнер.
  • Ніколи не змивайте віск, розтоплений у воді, у водостік. Він охолоне й застигне, і може спричинити засмічення.
  • Слідкуйте за тим, щоб не перегріти скляні ємності. Існує ризик того, що скло може тріснути, якщо баночка стане занадто гарячою. Насправді, як заморожування, так і використання окропу, може спричинити пошкодження форми, тому використовуйте ці методи лише в тому випадку, якщо ви впевнені, що контейнер зможе витримати такі маніпуляції :).
  • Ніколи не використовуйте мікрохвильовку для розплавлення воску у старих формах для свічок. Тримач ґноту виготовлений з металу, тож він може не тільки зіпсувати мікрохвильовку, але й спричинити загоряння.

Тепер, коли форми для свічок чисті, вони готові до свого “другого життя”. Нижче пропонуємо кілька наших улюблених ідей.

Горщики для рослин
Керамічні чи скляні контейнери від свічок ідеальні, щоб стати новим горщиком для зеленої рослинки. Особливо там пасуватимуть сукуленти чи кактуси 🙂

Підставки для ручок та олівців
Якщо ви дуже звикли до свічки на своєму столі, чи вона чудово доповнює ваш інтер’єр, то коли вона догорить, ви, наприклад, можете використати її для зберігання олівців, ручок чи інших робочих дрібничок. У нас в таких формах свічки Елеганс та Егоїст.

Органайзери для прикрас чи косметики
Як свідчить наш особистий досвід та практика, баночки для свічок можуть бути чудовим місцем для зберігання прикрас, або аксесуарів для волосся, або різних косметичних дрібничок. Чаші із гутного скла для свічок із колекції “Марево” ідеальні для цього.

Ваза для квітів
Квіти та свічки дещо схожі між собою – й ті й інші тішать нас своїм ароматом. Тож красивий контейнер від свічки може стати вазою для невеличкого букета квітів.

А ще, якщо контейнери для свічок дуже ретельно вимити, то їх цілком можна використовувати навіть і на кухні для зберігання, скажімо, цукру чи солі, печива чи горішків. Керамічні горщики із чорнодимленої кераміки із колекції “Прянощі та трави” чудово підійдуть для таких цілей.

А якщо ви хочете все ж продовжити життя свічки, то ми пропонуємо послугу повторного наповнення – коли ваша свічка догорить, ви зможете принести чи надіслати її нам і ми наповнимо її ароматом знову.

Тож як бачите, варіантів для використання форм від свічок є досить багато – зберігайте красу та продовжуйте традиції.

Коли свічка більше ніж світло….

Відвідуючи цей веб-сайт ви погоджуєтесь із Політикою приватності, встановленням і використанням файлів cookie на ваші пристрої з метою покращення використання веб-сайту.