Ми дамо вам кілька корисних порад, які допоможуть сповна насолоджуватися світлом та ароматом свічок.

Отже, спочатку про ґніт. Його завжди потрібно обрізати до довжини 0,5 см, перед кожним запалюванням свічки. Якщо ви помітили, що ґніт коптить чи обвуглюється, вам потрібно загасити свічку, зачекати, поки вистигне  віск, підрізати гніт – свічку знову можна запалювати! NB Не залишайте рештки обрізаного ґноту, сірників або іншого сміттячка на поверхні свічки, оскільки це може заважати горінню свічки.

Коли ви вперше запалюєте свічку з парафіну чи воску, важливо, щоб вона прогоріла аж поки віск рівномірно не витопиться  по всій поверхні свічки, аж до краю. Для цього може знадобитися від 1 до 4 годин, залежно від розміру та матеріалу свічки. !Для свічок із бджолиного воску діаметром 7-9 см може знадобитися трішки більше часу, аж до 5 годин.  Далі загасіть свічку і дайте їй відпочити. Таким чином можна уникнути так званого тунельного ефекту вигорання свічки, що в подальшому утруднює горіння свічки.

Щоб свічка якомога довше тішила світлом та ароматом, ми рекомендуємо її запалювати щоразу щонайменше на 1 – 3 години, але не більше 4 годин поспіль.

Не дозволяйте, щоб свічка згорала до кінця. Ми рекомендуємо припинити використання свічки як тільки залишається орієнтовно 1,5 – 2 см воску до дна, у випадку якщо це свічка в керамічній чи скляній формі. Інакше форма може перегрітися та тріснути. Для інших видів свічок горіння слід припинити, як тільки залишається 2 см воску. Це гарантує, що ґніт буде у вертикальному положенні і горіння буде під контролем.

Звичним для кожного є задувати свічку. Але насправді такого робити не варто. Для того, щоб загасити свічку, ми рекомендуємо використовувати спеціальні гасники або ж накрити свічку кришечкою: кисень перестане надходити, і свічка згасне. Або ж можна занурити гніт у розтоплений віск за допомогою сірничка. Таким чином, ви зможете запобігти тлінню ґноту, яке дає неприємний запах, коли ви задуваєте свічку.  Також ніколи не використовуйте воду, щоб  загасити свічку.

Якщо ви використовуєте свічку в керамічній, металевій  чи скляній формі, зважайте на те, що форми нагріваються від горіння свічки. 

Якщо ви придбали свічку в керамічній  чи скляній формі і вона вже певний час дарувала вам світло та аромат, то з кожним наступним разом вам все складніше буде її запалювати. У цьому випадку вам допоможуть спеціальні сірники для свічок, які ви можете знайти у крамниці Львівської свічкової мануфактури.

Кожну свічку ми рекомендуємо ставити у підсвічник чи на підставку, щоб запобігти пошкодженню поверхні, на якій стоїть свічка. 

Якщо у вас свічка із соєвого воску, то зауважте, що після горіння поверхня свічки вже не буде такою рівною, як перед першим запалюванням. А у випадку дерев’яного ґнота, колір воску може змінитися із білого на  бежевий чи жовтувато-коричневий.

Якщо ви ставите кілька свічок ближче, ніж 10 см одна від одної, то вони згоратимуть швидше.

А ще варто дотримуватися таких правил безпеки при використанні свічок:

НІКОЛИ

  • не залишайте запалену свічку біля одягу, штор, книжок чи інших легкозаймистих речей
  • не залишайте запалену свічку без нагляду
  • не ставте свічку у місцях, де можливі протяги чи повітряні потоки
  • не ставте 2 або більше свічок на відстані менше 10 см одна від одної
  • не ставте свічку в безпосередній досяжності для дітей та домашніх улюбленців

ЗАВЖДИ

  • обрізайте ґніт до довжини 0,5 см перед запалюванням свічки. Довгі ґноти можуть бути причиною нерівномірного горіння чи мимовільного спалахування
  • ставте свічку на стійку поверхню та підсвічник або будь-яку іншу підставку для свічки
  • гасіть свічку, перед тим як вийти з кімнати чи перед сном, або ж коли вона вже практично догоріла до дна
Відвідуючи цей веб-сайт ви погоджуєтесь із Політикою приватності, встановленням і використанням файлів cookie на ваші пристрої з метою покращення використання веб-сайту.